چگونه در بازی حکم تقلب کنیم؟ ترفند های بازی حکم برای برنده شدن

چطور در بازی حکم تقلب کنیم؟ ترفند های بازی حکم برای برنده شدن

بازی حکم که معادل انگلیسی آن Court piece است از پرطرفدارترین بازی های حال حاضر برای تمامی افراد می باشد حتی بازی جمع های صمیمی خانواده ها شده است و بسیاری از افراد پیگیر حرفه ای شدن در این بازی هستند. البته در تاریخ اصالتا این بازی را متعلق به ایران و گاها هم متعلق به چین می دانند روایتی که این بازی را به ایران متصل می‌کند، چیزی شبیه حکم به معنی گنجفه است که در دربار صفویان (قرن ۱۶ تا ۱۸ میلادی) باب بود. در اصل این بازی ۴ بازیکن دارد اما ۲نفره یا ۴نفره هم بازی شده است. در بیشتر موارد این بازی به صورت سرگرمی است و تفریحی آن را انتخاب می کنند اما بسیاری از افراد هم امروزه در پی کسب پول و درامد زایی از این راه هستند و سود خوبی را بدست می آورند.

ترفند های تقلب در بازی حکم

تقلب در این بازی به چند صورت انجام می‌شود که ما برای شما لیست کرده ایم و می توانید با تمرین و تکرار به راحتی یاد بگیرید. البته که تقلب در هیچ موردی کار جالبی نمی باشد اما به صورت تفریحی گاهی تقلب هیجان بازی را بالا می برد بیشتر در این مطلب هدف از توضیح این موارد آشنایی شما با راه های تقلب و شناسایی آنها می باشد.

در زمان بُر زدن: زمانی که تیم شما در مرحله قبل ببازد شما دست را باخته اید و دیلر می شوید مسئول بُر زدن و پخش کارت ها می‌شوید، در زمانی که شما در حال بر زدن هستید و یکی از برگ‌های آس را در انتهای دست بگذارید و بعد طوری عمل بر زدن را انجام دهید که کارت اخر بدون تغییر باقی بماند. خب شما دیلر هستید و زمانی که تغییری در کارت آخر ایجاد نمیکنید این کارت به یار و هم‌تیمی شما می رسد و احتمال برد تیم شما با کارت آس بدون ریسک افزایش می یابد و می توانید به راحتی برنده شوید به هر شیوه که بُر می‌زنید، با کمی تمرین در این کار می‌توانید حرفه ای شوید و پیشرفت کنید و بر زدن را یاد بگیرید به طوری که نتیجه بازی به نفع شما باشد بعد از تمرین زیاد می‌توانید به جای یک کارت، چهار کارت با ارزش برد را در اخر دست ها قرار دهید تا به این ترتیب هم‌تیمی شما دست بهتری داشته باشد در واقع به این روش روش بر زدن با تقلب می گویند.

هم تیمی ثابت حفظ کنید: زمانی که یار و همکار شما در بازی ثابت باشد یکسری نشانه ها را می توانید برای خودتان ایجاد کنید تا به طور قرار دادی بین خودتان یکسری علائم را برای بازی بهتر در نظر بگیرید
مثلا اگه سر خود را خاراندید، هم‌تیمی متوجه شود که باید گشنیز بازی کند.و یا اگر حالت خمیازه به خود گرفتید بداند که باید با دل ادامه دهد،. یا یکسری رمز ها بین خود تعیین کنید که طی بازی آنها را به زبان بیاورید حرکت دست تعیین کنید و با هم هماهنگ‌ باشید.

تکنیک حرفه ای بازی کردن

البته که به جز راه‌های بی رحمانه برای موفقیت در این بازی راه های دیگری هم وجود دارد که عادلانه تر می باشد و حرفه ای تر به مرور زمان اگر این راه را انتخاب نتایج بهتری را بدست خواهید اورد و این روش شمارش کارت‌ ها است. باید حواستان به تعداد حکم‌ها و همینطور آس و عکس‌هایی (شاه، بی‌بی و سرباز) که بازی می‌شود باشد. با یک حساب و تمرکز و توجه قوی ، می‌توانید به راحتی پیش بینی کنید که در دست حریفانتان چه دستی بازی خواهد شد و راه بازی آنها چیست و این مورد به بردن بازی کمک بسیاری می کند. 

اگر توضیح کلی راجع به این بازی و تعداد بازیکن ها بدهیم:

ترتیب کارت های هر خال ۲ (کم‌ درجه‌ ترین خال)، ۳، ۴…۱۰، سرباز، بی‌بی، شاه، تک . به‌طور کلی هیچ خالی بر یکدیگر برتری خاصی ندارند. ولی بعد از اینکه توسط حاکم خال حکم تعیین می شود کارت هایی حاوی حکم برتری بیشتری نسبت به بقیه خال ها دارند و غالب‌ تر شناخته و در نظر گرفته می‌شود. خال حکم در ابتدای هر دور بازی توسط فردی که در مقام حاکم آن دور نشسته است، تعیین می‌شود.

به طور کلی طبق چیزی که گفتیم قوانین بازی در حکم هایی با تعداد غیر از ۴ نفر،مانند حکم ۴ نفره اند ولی در بعضی از قوانین جزئی باهم فرق دارند که توضیح خواهیم داد.

حکم ۲ نفره

اگر تعداد بازیکن ها فقط ۲ نفر باشد،قوانین بازی به شکل زیر است:

همانطور که گفته شد در حکم ۲ نفره مشخص است که هر شخص به نفع خود بازی میکند و رقیب هم هستند و دیگر هم تیمی یا یار بازی وجود ندارد .یکی از ۲ شخص،مانند حکم ۴ نفره،پس از بر زدن،ورق ها را روی زمین می اندازد تا بالاخره به یکی از ۲نفر،آس بیفتد و او حاکم شود.پس از تعیین حاکم، ،دوباره ورق ها را بر زده و اول به حاکم و سپس به خودش،پنج ورق تقسیم می کند .حاکم،حکم را تعیین می کند و هردو شخص،با توجه به آن به بازی ادامه میدهند. از دسته خودشان از بین ۵ کارت ۲ کارت بی ارزش تر را کنار می گذارند و سپس حاکم از دسته اصلی ،۲کارت به نوبت و ترتیب بر می دارند.اگر در کارت اول این حس را داشته باشد که کارت به نفع بازی اوست آن کارت را در دست خود نگه می دارد و کارت بعدی را فقط نگاه میکند و برعکس اگر که ورق اول را انتخاب نکرد،آنرا زمین می اندازد و کارت دوم را برداشته و در دست خود برای بازی نگه می دارد.سپس شخص دوم این کار را کارت انجام می دهد و سپس حاکم و…تا جایی این روند ادامه پیدا می کند که دسته اصلی ورق ،تمام شود.اگر این روند درست انجام شده باشد،هر شخص در پایان،۱۴ورق در دست خود دارد.پس از این روند،بازی آغاز میشود و هر کس برنده ۷ دست از بازی باشد،برنده بازی است.

حکم ۳ نفره

در حکم ۳ نفره هم هر شخص به صورت منفرد،برای خود بازی می کند و بردن بازی،با برنده شدن ۷ دست انجام می شود.

فقط باید در بازی ۳ نفره یک کارت ۲ را بیرون گذاشت تا طرفین بتوانند کارت ها را تقسیم بر ۳ کنند. طبق معمول بازی های قبلی حاکم را تعیین میکنید و سپس بعد از تعیین حکم شروع به بازی میکنید در نهایت هر کس ۷ بازی کامل را برنده شده باشد روی برد است.

حکم ۵ نفره

این حالت از حکم،به ندرت اتفاق می افتد و مثل حکم ۳ نفره،هر بازیکن به نفع خود،بازی میکند. فقط یک تفاوت با حکم ۳ نفره دارد که بجای یک کارت با خال۲،باید ۲ عدد از خال های ۲ را کنار گذاشت.

حکم ۶ نفره

این مورد ،معمولا برای موقعیّت هایی کاربرد دارد که تعداد پایه های حکم،زیاد باشد.در حکم ۶ نفره، میتوان به صورت ۲ یا ۳ تیم بازی کرد.پیشنهاد می شود که در ۲ تیم بازی شود(هر تیم ۳ نفر).باید هر چهار تا خال ۲،از دسته ورق،بیرون انداخته شود تا تعداد ورق ها بر ۶ قابل تقسیم باشد.

به طور مثال:

در صورتی که  بازی تشکیل شده باشد از ۲ تیم ۳ نفره باشد،دسته ورق،توسط هر دو نفر هم تیمی های حاکم،کوپ می شود.
اگر بازی متشکل از ۳ تیم ۲ نفره باشد،دسته ورق،یکبار توسط هم تیمی حاکم و یکبار توسط یکی از اعضا تیم سوم،کوپ می شود.
پس از کوپ کردن کامل دسته ورق،دست دادن آغاز میشود.به هر نفر،۸ ورق می رسد که در ۲ سری ۴ تایی توزیع می شود.طبق معمول،بردن بازی با گرفتن ۷ دست انجام میشود.

نتیجه اینکه

حکم،تنها بازی ای با کارت است که میتوان آنرا به تمام حالت های ۲و۳و۴و۵و۶ نفره بازی کرد.امّا معروف ترین و بهترین حالت بازی حکم،حالت ۴ نفره آن است و بقیه حالات،در مواقع خاص و به ندرت بازیمی شود.

نکته : اگر یک نفر در دسته کارتی خود هیچ حکمی نداشته باشد بازی کنسل شده و دست ها به هم میخورند و از اول دست پخش میشود و بازی از سر گرفته می شود.

منبع: برد تو شرط

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش