چرا سنگاپور در پروژه یوان دیجیتال چین مشارکت می کند؟

سنگاپور ، کشور کوچک جزیره ای به صنعت حمل و نقل و سرمایه گذاری مالی مشهور است ، می خواهد با چین برای پروژه آینده یوان دیجیتال آتی  همکاری کند.

سنگاپور در حال حاضر مقرراتی برای صرافی های بیت کوین و سرویسهای ارز دیجیتال مربوط وضع کرده و روی یک پروژه ارزهای دیجیتالی کار می کند که احتمال در ارتباط با یک گسترش منطقی سیاست کلی فنآوریمالی و بلاک چین می باشد.

در یک مجمع مالی که هفته گذشته در شانگهای برگزار شد ، مدیر عامل مالی سنگاپور، راوی منون ، گفت که بانک مرکزی تمایل دارد در ارتباط  با فعالیت های فناوری بلاک چین و پیشرفت ارزهای دیجیتال به نیروهای چینی بپیوندد.

منون گفت که سنگاپور از همکاری نزدیک با چین در فعالیت های ارزهای دیجیتالی استقبال می کند. چین می خواهد یوان دیجیتالی اش قبل از بازی های المپیک زمستانی 2022 در پکن توسعه یابد.

چین فناوری بلاک چین را بخش بزرگی از برنامه بلندپروازانه پنج ساله خود می داند و سنگاپور خیلی از آن ها عقب نمانده است. این دولت خودمختار جزء اولین قدرتهای جهانی بود که برای ارزهای دیجیتال مالیات وضع کرد و از نظر قانونی آنها را به عنوان “کالا” طبقه بندی می کرد.

در این گفتگو ، منون گفت که برنامه یوان دیجیتال چین به سرعت پیشرفت می کند ، و چشم انداز یک CBDC مشترک توسعه یافته می تواند به افزایش توسعه ، همکاری ، سرمایه گذاری و دانش بین دو کشور کمک کند.

منون خاطرنشان كرد كه CBDC ها “مبحث رایجی ” میان فرانسه ، آمریكا ، ژاپن ، كره جنوبی و سایر كشورها هستند كه هم اكنون در حال تهیه ارزهای دیجیتال هستند یا تحقیقاتی در این زمینه انجام می دهند.

وی افزود:

هر کشور یک هدف نهایی خاص دارد که با توجه به اهداف اقتصادی گسترده تر متفاوت است ، اما هدف اصلی – یعنی کاهش هزینه ها در معاملات فرا-مرزی،  شناخته شده است.

در همین حال ، منون اظهار داشت كه پروژه لیبرای فیسبوك برای دولتهای مرکزی چالشی بوده است ، به نقل از سینا فاینانس وی گفت:

“این پروژه دارای انعطاف پذیری زیادی است ، در حالی که تیم Libra متعهد به همکاری نزدیک با تنظیم کننده های جهانی است. ما نباید ارزش لیبرا را منکر شویم، بلکه باید بحث های جدی در این زمینه داشته باشیم”

حتی اگر این پروژه منجر به نتیجه خوبی هم  شود ، پروژه یوان دیجیتالی اولین رویکرد سنگاپور در فناوری بلاک چین نخواهد بود.

در سال 2016 ، MAS شروع به کار بر روی سیستم تسویه ارزی بین بانکی بین بانکی و با نام پروژه Ubin کرد. بعداً در سال 2018 و مجدداً در سال 2019 ،این تنظیم کننده با استفاده از نسخه سازمانی بلاک چین اتریوم ، بر تسویه حساب های اوراق قرضه بین مرزی را به ارزش میلیون ها دلار نظارت کرد.

نوشته چرا سنگاپور در پروژه یوان دیجیتال چین مشارکت می کند؟ اولین بار در وبلاگ اوکی اکسچنج. پدیدار شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش