جریمه های SEC برای شرکت های ارز دیجیتال و بلاک چین محدود شده است

دیوان عالی ایالات متحده در یک حکم تاریخی دیروز میزان جریمه های مجازاتی را که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به شرکت های ارز دیجیتال و بلاک چین می تواند  اعمال کند را محدود کرده است.

دیوان عالی کشور محدوده نظارتی جدیدی را برای SEC جهت محدود ساختن اختیارات مجازات متهمان با جریمه ایجاد كرد. احتمالاً این حکم برای بسیاری از شرکت های ارز دیجیتال که اخیرا مورد هدف SEC قرار گرفته بودند دیر باشد.

در خلاصه ای از پرونده دیوان عالی ایالات متحده -که در 23 ژوئن منتشر شد – دادگاه حكم داد كه SEC نمی تواند جریمه هایی بیش از میزان سود حاصل از فعالیت های غیرقانونی رااعمال كند. علاوه بر این ، مجازات ها فقط به قربانیان فعالیت غیرقانونی تعلق می گیرد ، نه به عنوان مجازات.

با وجود این که این حکم منحصر به شرکتهای بلاک چین و ارز دیجیتال نیست اما به دلیل اقدامات بیش از حد SEC در برابر متهمان اررزدیجیتال در گذشته ، در انجمن بلاک چین مورد استقبال قرار گرفته است.

SEC دارایی های دیجیتالی را تحت قوانین اوراق بهادار ایالات متحده طبقه بندی کرده است و از این دسته بندی در اعمال جریمه برای پروژه های برجسته مانند Telegram و ارائه دهنده EOS ، Block.One که 24 میلیون دلار به دلیل ارائه ICO جریمه شد ، استفاده کرده است.

مشکل واضح SEC با هرگونه پروژه بیت کوین یا ارز دیجیتال محور که نیاز به تنظیم رسمی دارد ، حتی عصبانیت یکی از اعضای کمیسیون خود یعنی هستر پیرس را نیز برانگیخته است.  

نوشته جریمه های SEC برای شرکت های ارز دیجیتال و بلاک چین محدود شده است اولین بار در وبلاگ اوکی اکسچنج. پدیدار شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش